מצלמות IP

מצלמות מסוג זה מעבירות את המידע שהן קולטות (בצורת וידאו ואודיו) באמצעות רשת תקשורת. רשת התקשורת יכולה להיות פנימית, שעליה יושבים מספר מחשבים במשרד או בבית, וזאת יכולה להיות גם רשת אינטרנט חיצונית. אפשר לדמות את מצלמות IP לעוד "מחשבים" שנמצאים ברשת וניתן להתקשר אליהן כמו לכל המחשבים האחרים. הרכיב המקשר בין מצלמות IP לשאר המחשבים ברשת הפנימית או החיצונית נקרא נתב (ראוטר).

הנתב הוא רכיב מאוד חיוני ברשת מצלמות IP. הוא שנותן למצלמות את הכתובת שלהן ברשת ומאפשר להן להתקשר עם מחשבים אחרים או למחשבים לתקשר איתן. אחת הסיבות שבגללה בעלי עסקים בוחרים דווקא במצלמות מסוג זה עבור בית העסק שלהם, מכיוון שהם מעוניינים לדעת מה קורה בו בזמן אמת כאשר הם נמצאים בביתם או במקום מרוחק אחר.

מצלמות אלה קיימות במגוון גרסאות שונות:

מצלמות לראיית לילה המבוססות על אינפרא אדום, מצלמות כיפה, מצלמות נסתרות, מצלמות ממונעות הניתנות לשליטה מרחוק, ועוד.

מצלמות IP נחשבות לאופציה נהדרת כאשר במקום שצריך להתקין אותן אין מחשב או אפשרות להתקנת DVR, אליו מועבר הווידיאו במצלמות אבטחה רגילות, כך שהן מצוינות להתקנה כמעט בכל מקום.

אם אתם מעוניינים להתקין בביתכם מצלמה לשם מעקב אחר מי שמטפלת בסבכם הקשיש מבלי לעורר חשש, מסוג זה הן הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.

איכות הצילום של מצלמות IP היא גבוהה במיוחד. תוכלו לבחור במצלמות בעלות איכויות צילום שונות, בהתאם לאזור בו אתם מעוניינים להתקין אותן, ולשימוש אותו אתם מעוניינים לעשות בהן. בעזרת תוכנה ייעודית נוכל לבצע הקלטה ולצפות בה עד חודש אחורה. החומר המצולם ימתין לנו במרחק של הגדרת יום ושעה בהן נחפוץ לצפות.

מצלמות IP מתפקדת גם כחיישן תנועה ובכך חוסכת בזמן צילום ובעלויות. המצלמות מתחילות בצילום מהיר וסטנדרטי (24 פריימים לשנייה) ברגע שהן מזהות תנועה. עד לאותו הרגע של זיהוי התנועה, קצב הצילום הינו יותר איטי. כמו כן, המצלמות דואגות לעשות וידאו אנליטיקה ולהדגיש על מסך הצפייה את התנועה ולסמן את מיקומה על ידי הקפה בעיגול.