מקליט NVR

זו היא יחידת הקלטה (Network Digital Recorder) אשר מקביל ל DVR (Digital Video Recorder). מקליט NVR מבוסס תוכנה המאפשרת צפייה והקלטה של וידיאו ממצלמת האבטחה בפורמט דיגיטלי על גבי כונן קשיח או התקן זיכרון נייד. שיטת העברת המידע של מקליט NVR הינה על גבי הרשת, כלומר, לא חייב להיות קשר קווי עם המצלמות כפי שיש כיום במקליט ה DVR. המצלמה שמצלמת יכולה להיות אפילו בארץ אחרת כל עוד שיש חיבור רשת תקין מקליט NVR יתעד הכול.

מקליט NVR מסוג ביתי מגיע שני סוגים קווי ואלחוטי. המערכת האלחוטית פשוטה יותר התקנה היות ולא צריך לחבר באופן פיזי בין המקליט למצלמות. אך אליה וקוץ בה, הגרסה האלחוטית היא יותר איטית מכיוון שמדובר בשידור באיכות HD אשר מקשה עוד יותר על תשדורת האלחוט. אבל, יש גם יתרון משמעותי הבא לידי ביטי בדמוי חיבור מרחוק אל יחידת ההקלטה על מנת לצפות בשידור. כמו כן, ישנה אפשרות לקבל התראות למייל מקרה של אינדיקציה כלשהי או תקלה.

כאשר תשדורת הווידאו מגיע מהמצלמות למקליט NVR היא כבר מוכנה לצפייה בלייב, וזה כמובן, בניגוד מוחלט למקליט ה DVR שמקודד את הווידיאו על גבי המכשיר עצמו. כפי שהזכרנו מקד יותר היתרון הבולט ביותר של מכשיר NVR הוא היכולת לצפות בתוכן הווידאו מרחוק, בעוד שבמקליט ה DVR צריך להיות פיזית לידו.

מקליט NVR מאפשר צפייה ישירה בנעשה בארבע עד שמונה מצלמות בו זמנית (תלוי בכמות המצלמות בה תומך דגם המקליט). אפשר גם לצפות רק האחת ואפילו לעשות צפיית פלייבק לזמן מסוים בו אנחנו מעוניינים.